ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14997465
*
nr 1499 7465
Spegel
1800-talets slut, 80x42 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2022
kl 19:22:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 17:45:53
1
100 kr
29/10 00:46:03
2
450 kr
29/10 14:43:23
3
200 kr
29/10 14:43:23
2
250 kr (Budbetjänt)
30/10 19:45:04
1
300 kr
30/10 19:45:04
2
350 kr (Budbetjänt)
30/10 19:45:06
1
400 kr
30/10 19:45:06
2
450 kr (Budbetjänt)
30/10 19:45:08
1
500 kr
31/10 07:23:40
2
Vinnande bud
31/10 10:18:36
1
700 kr
31/10 10:18:36
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1499 7465
Spegel
1800-talets slut, 80x42 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/10 17:45:53 | 1 | 100 kr |
| 29/10 00:46:03 | 2 | 450 kr |
| 29/10 14:43:23 | 3 | 200 kr |
| 29/10 14:43:23 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 30/10 19:45:04 | 1 | 300 kr |
| 30/10 19:45:04 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 30/10 19:45:06 | 1 | 400 kr |
| 30/10 19:45:06 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 30/10 19:45:08 | 1 | 500 kr |
| 31/10 07:23:40 | 2 | Vinnande bud |
| 31/10 10:18:36 | 1 | 700 kr |
| 31/10 10:18:36 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



